Kuidas Eestis saab elektriautode toetust?

Eestis on elektriautode soetamiseks võimalik saada riiklikku toetust. Hetkel kehtib “Roheline Investeeringutoetus” programmi, mis pakub toetust elektrisõidukite ja laadimisjaamade soetamiseks ja paigaldamiseks. Siin on mõned olulised punktid, mida tasub teada:

  1. Toetust saavad taotleda nii eraisikud kui ka ettevõtted, kes soovivad soetada uue elektriauto või plug-in hübriidauto. Toetus on piiratud 50% ulatuses soetatava sõiduki maksumusest (kuid mitte rohkem kui 18 000 eurot).
  2. Lisaks elektriauto soetamise toetusele saavad ettevõtted taotleda ka toetust laadimisjaamade paigaldamiseks. Toetuse määr on kuni 50% paigaldamiskuludest (kuid mitte rohkem kui 5000 eurot).
  3. Toetust saab taotleda KredExist. Taotlus tuleb esitada enne sõiduki soetamist või laadimisjaama paigaldamist. Pärast taotluse esitamist peab sõiduk või laadimisjaam olema kasutusel vähemalt kaks aastat.
  4. Toetust saab taotleda ka tagasiulatuvalt, kui sõiduk on soetatud alates 1. jaanuarist 2021.
  5. Roheline Investeeringutoetus programmi eelarve on piiratud, seega tasub taotluse esitamisega kiirustada.

Lisaks riiklikule toetusele on Eestis ka erinevaid kohalikke toetusi ja soodustusi, mis võivad aidata elektriauto soetamisel või kasutamisel. Soovitan uurida kohaliku omavalitsuse või elektriautode müüjate kodulehti, et saada täpsemat infot.