Kui palju on elektriauto kulu 100 km?

Elektriauto kulu 100 km kohta võib varieeruda sõltuvalt mitmest tegurist, sealhulgas auto mudelist, sõidutingimustest, sõidustiilist ja elektrienergia hinnast. Üldiselt on elektriauto sõitmise kulu kilomeetri kohta madalam võrreldes sisepõlemismootoriga autodega, kuna elektrienergia on odavam kütus võrreldes bensiini või diislikütusega ning elektriautod on tavaliselt ka efektiivsemad.

Kulu 100 km kohta saate arvutada järgmiselt:

  1. Kontrollige oma elektriauto sõiduulatust (näiteks kilovatt-tundides – kWh). See teave on tavaliselt saadaval auto dokumentatsioonis või tootja veebisaidil.
  2. Vaadake oma koduses piirkonnas elektrienergia hinda (kilovatt-tunni hind – kWh). See teave leiate oma elektrienergia pakkuja arvelt või nende veebisaidilt.
  3. Korrutage elektriauto sõiduulatus (kWh) elektrienergia hinnaga (kWh). See annab teile kogukulu 100 km kohta.

Siiski olge teadlik, et reaalne kulu võib varieeruda sõltuvalt mitmest muutujast, nagu näiteks temperatuur, teeolud, kiirus ja kasutatavad elektrienergia tarbimise funktsioonid (nt kliimaseade, soojendus jne). Seega on soovitatav kasutada ülaltoodud arvutusmeetodit ligikaudse kulu saamiseks ja arvestada seda kui ühte tegurit elektriauto valikul.